top of page
wix (1).png

JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA?

Działanie lasera opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na pochłanianiu wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory, czyli barwnik włosa oraz hemoglobina naczyń zaopatrujących włos w składniki odżywcze. 

Każda wiązka ma charakterystyczną długość fali, dzięki czemu będzie ona wnikała w skórę na określoną głębokość. 

 

- Wiązka aleksandrytowa - długość fali 755nm
- Wiązka diodowa- długość fali 755nm
- Wiązka neodymowo-yagowa (NdYag) -  długość fali 1064nm

WYKORZYSTANIE TRZECH WIĄZEK LASEROWYCH W JEDNEJ GŁOWICY POZWALA NAM SKUTECZNIE DOTRZEĆ DO KAŻDEGO WŁOSKA, NIEZALEŻNIE OD JEGO KOLORU, GRUBOŚCI CZY STREFY CIAŁA, NA KTÓREJ ROŚNIE. 

Istotną rolę w procesie depilacji odrywa cukliczny wzrost włosa. Na cały ten proces składają się 3 podstawowe fazy:
anagen, katagen, telogen.

Działając na włos w aktywnej fazie wzrostu- anagenie będziemy skutecznie zakłócać pracę brodawki włosa, dzięki czemu wytworzenie i wzrost nowych włosów będzie niemożliwy.

tło.png

DLACZEGO NAJSKUTECZNIEJSZE EFEKTY UZYSKUJEMY WYKONUJĄC ZABIEG W FAZIE ANAGENU?

Anagen, faza wzrostu włosa

ANAGEN

Jest fazą aktywnego wzrostu włosa. Cebulka jest bezpośrednio połączona z brodawką. Wykonując zabieg w tym czasie, działamy bezpośrednio na brodawkę. Wykonując zabieg depilacji laserowego jesteśmy w stanie usunąć około 5-20% włosów znajdujących się w tej fazie. 

Mechanizm działania depilacji laserowej

KATAGEN

Jest drugą fazą wzrostu włosa, tzw faza przejściowa, w której znajduje się około 1-3% włosów. Włos uwalniany jest z brodawki włosowej i stopniowo wypychany w kierunku powierzchni skóry. Depilacja laserowa w tej fazie jest nieskuteczna. 

Proces wypadania włosków w depilacji laserowej

TELOGEN

Jest fazą spoczynku. Trwa od 2 do 4 miesięcy i obejmuje około 10-20% włosów. Działanie lasera na włosy w tej fazie jest nieskuteczne, ponieważ nie jest możliwy przepływ energii.

ILE ZABIEGÓW POWINNO SIĘ WYKONAĆ I JAK CZĘSTO?

Efektami depilacji laserowej możesz cieszyć się już po pierwszym zabiegu! Ze względu na niezsynchronizowany cykl wzrostu włosów, zabiegi wykonywane są w seriach. 

Każda paria wymaga indywidualnego podejścia pod względem częstotliwości zabiegów biorąc pod uwagę różnice w długości trwania cyklu włosa. Dla przykładu depilację nóg należy wykonywać co 8-10 tygodni , natomiast zabieg na okolicę twarzy powtarzamy co 4-6 tygodni. 

KLUCZEM DO SUKCESU SKUTECZNEGO LASEROWEGO USUWANIA OWŁOSIENIA JEST INDYWIDUALNIE UŁOŻONY PLAN ZABIEGOWY, KTÓRY DOPASUJEMY DO TWOICH POTRZEB!

bottom of page