top of page

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?


Epilacja, inaczej depilacja laserowa jest zabiegiem trwałego usuwania owłosienia z wybranych partii ciała. Zabieg ze względu na swoją skuteczność stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Nie dziwi nas to! Jeśli jest możliwość pożegnać się z maszynką na stałe, to czemu nie! Ale tu pojawia się często pytanie: Czy aby na pewno jest to bezpieczne i nieinwazyjne?


Śpieszymy z odpowiedzią! Oczywiście, depilacja laserowa jest bezpieczna. Natomiast należy się do niej odpowiednio przygotować. Przygotowałyśmy kilka wskazówek jak wybrać gabinet depilacji oraz na co zwracać uwagę podczas zabiegu epilacji.


Na co zwracać uwagę podczas wyboru gabinetu?

Czy zostałam/zostałem zapoznany z przeciwwskazaniami do zabiegu oraz czy omówione zostały procedury około zabiegowe? To, że zabieg jest świetny i przynosi duży komfort to już wiemy. Natomiast czy w każdych okolicznościach można poddać się epilacji? Niestety nie, niektóre leki jaki i suplementy diety będą przeciwwskazaniem względnym lub bezwzględnym. To samo tyczyć się może chorób. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem kuracji powinno się odbyć konsultację z kosmetologiem, który na podstawie wywiadu medycznego zakwalifikuje do zabiegu oraz wykona próbę laserową.


Na jakim sprzęcie są wykonywane zabiegi? Obecnie maszyny są sprowadzane z różnych zakątków świata. Należy mieć świadomość, że istnieją certyfikaty potwierdzające jakość. Gwarantują one poprawne, bezpieczne działanie maszyny, dzięki temu możemy być pewni gwarantowanych przez producenta parametrów. Certyfikat medyczny CE0123 oznacza, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej.


Jakie doświadczenie i kwalifikacje posiadają osoby obsługujące laser?

Ważne jest by wiedzieć, kto wykonuje nam zabieg i jakie posiada kwalifikacje. Umiejętności i wiedza dotycząca laseroterapii oraz fizjologii człowieka będą przekładały się na skuteczność terapii. To osoba obsługująca laser dobiera parametry zabiegowe na podstawie indywidualnych klienta.

Czy w salonie panuje czystość?

Czystość w gabinetach zabiegowych jak i na recepcji, mówi nam o standardzie. Jeśli brud i kurz panoszą się w miejscu, które powinno charakteryzować się bezwzględną czystością to strach się bać co dzieje się z przyborami około zabiegowymi. Czy są dezynfekowane lub sterylizowane? Nie wiadomo...


Czy zachowane są środki bezpieczeństwa?

Podczas trwania zabiegu konieczne jest użycie okularów ochronnych. Eliminują one ewentualną możliwość dotarcia wiązki laserowej do oka. Jest to warunek bezwzględny zarówno dla kosmetologa jak i pacjenta, by wyeliminować potencjalnie szkodliwe działanie.

bottom of page